Facebook už není kamarád

Jak jen začít?

Přemýšlím nad tím už od loňska, čím dál intenzivněji. Letos jsem se definitivně rozhodl, že facebook opustím.

Už to dávno není fantastická síť pro udržování kontaktu s lidmi – ale pokrytecké zlo. Vadí mi, co se kolem něho děje, i Cukroušovo propagandistické pasování se do role spasitele dobra. Neskáču hned na lep kdejaké kampani, ale myslím, že když s něčím zásadně nesouhlasím, nemůžu jen nadávat, jak je to hrozné, ale nesmím to ani používat.

Budou mi chybět fotky těch z mých přátel, kteří nežijí v Česku a se kterými nemám možnost se vidět, ale věřím, že i s tím si nějak poradíme. Pro ryze praktickou výměnu informací existuje celá řada jiných sítí a aplikací. Věřím, že o kontakty s těmi, se kterými vzájemně chceme být v kontaktu, nepřijdu.

Nechci nic uspěchat, berte to jako informaci, kterou dávám vědět s velkým předstihem. Z facebooku odejdu do svých letošních narozenin, tedy do podzimu času dost – do té doby detaily ještě poladíme.

Naplánoval jsem tři fáze akce #deletefacebook:

  • v 1. čtvrtletí vyladím pracovní věci, vytvořím nový účet pro správu klientských stránek a nákup reklamy
  • do konce 2. čtvrtletí přesunu fotoalba, která chci zachovat
  • a teprve ve 3. kvartále nastane fáze definitivního odchodu

Takže na to, abychom si navzájem nastavili nové kanály pro vzájemný kontakt, máme času dost.

Připomínám některé, které už teď fungují:

Místo messengeru ideálně preferuju Telegram, kde se můžeme propojit i bez nutnosti sdílení telefonního čísla (můj účet je Jackal007, jak jinak), ale používám i Viber. Používám i Hangouts (prostřednictvím firemního mailu).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *